Açık Sır - MI5 Eski Genel Direktörü’nün Otobiyografisi

10 Ocak 2017

Britanya iç istihbarat servisi MI5’ın ilk kadın Genel Direktör’ü Stella Rimington, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitabı “Açık Sır”da hayat hikâyesini ve istihbarat kariyerini anlatıyor.

Rimington’ın samimi hikâyesinde MI5’ın tarihi, yapısı, Soğuk Savaş’tan IRA’ya, oradan “küresel terör”e en kritik mücadele alanları kadar, erkek egemen istihbarat dünyasında kadın olarak tutunmanın ve istihbarat kariyeriyle anneliği ve aile hayatını dengelemenin zorlukları da var.

“Stella Rimington’ın anıları güvenlik servisleriyle hizmet ettikleri toplum arasındaki olgun ilişkiye giden uzun yolda son adım… MI5’ın sıkıcı, paranoyak, içine kapanık, erkek ağırlıklı, beceriksiz bir dinozor olmaktan çıkıp modern, etkili, özgüvenli bir kamu hizmetine dönüşmesi hayranlık verici bir süreç. Kuşkusuz, tam anlamıyla erkeklere ait bir dünyada Rimington’ın yükseliş öyküsü de öyle...”
Guardian

“Rimington kendi hakkında anlatmaya hazır olduklarıyla hayranlık uyandırıyor.”
London Review of Books

“Açık Sır bizi güvenlik servislerinin kalbinin attığı MI5’ın iç işleyişine götürüyor ve yirminci yüzyılın ikinci yarısında yalnızca uluslararası alanda değil kişisel ve siyasal arenada da yaşanan muazzam değişikliklere benzersiz bir bakış açısı sunuyor.”
Yorkshire Post

Açık Sır - MI5 Eski Genel Direktörü’nün Otobiyografisi
Yazar:
Stella Rimington
Çeviren: Dilek Şendil
288 Sayfa
YKY Edebiyat / Otobiyografi

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR

Görseller