Haberler & Duyurular

Yapı Kredi Yayınları 37. İstanbul Kitap Fuarı’nda

23.10.2018

Yapı Kredi Yayınları, 10 - 18 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan 37. İstanbul Kitap Fuarı’na yepyeni kitapları ve imza günleriyle katılıyor.

Füruzan, İpek Çalışlar, Yalvaç Ural, Muzaffer Özgüleş, Mine Söğüt, Doğan Gündüz,  Görkem Kantar Arsoy, Feridun Oral, Sara Şahinkanat, Elif Yemenici Yapı Kredi Yayınları standında okurlarıyla buluşup kitaplarını imzalayacak.

Yapı Kredi Standı’ndaki İmza Günleri

YETİŞKİN

10 Kasım Cumartesi
15.00-16.00- İpek Çalışlar
16.00-18.00- Mine Söğüt

11 Kasım Pazar
14.00-16.00- İpek Çalışlar
16.00-18.00- Füruzan

17 Kasım Cumartesi
16.00-18.00- Füruzan

ÇOCUK

10 Kasım Cumartesi
14.00-17.00- Sara Şahinkanat

11 Kasım Pazar
14.00-17.00- Yalvaç Ural

13 Kasım Salı
11.00-14.00 Muzaffer Özgüleş

14 Kasım Çarşamba
11.00-14.00 Doğan Gündüz

15 Kasım Perşembe
11.00-14.00 Yalvaç Ural

16 Kasım Cuma
11.00-14.00 Görkem K. Arsoy

17 Kasım Cumartesi
13.00-15.00 Feridun Oral
15.00-17.00 Elif Yemenici

18 Kasım Pazar
13.00-17.00 Yalvaç Ural

ETKİNLİK PROGRAMI

YETİŞKİN

10 Kasım 2018 Cumartesi
Karadeniz Salonu
13.30-14.30
Etkinlik: Söyleşi
Konu: Mustafa Kemal Atatürk’e Yakından Bakmak
Konuşmacılar: İpek Çalışlar-Teyfur Erdoğdu
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

ÇOCUK ETKİNLİK

13 Kasım 2018 Salı
Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol
Kalemler, Yazar: Yaşar Kemal - 10-11 yaş (5. Sınıf )
13.00-13.45
Atölye: “Okuma Atölyesi”
Yürütücü: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

15 Kasım 2018 Perşembe
Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol
Ayıların Meşhur Sicilya Baskını, Yazar: Dino Buzzati, 11-12 yaş (6. Sınıf)
11.00-11.45
Atölye: “Okuma Atölyesi”
Yürütücü: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

15 Kasım 2018 Perşembe
Çocuk Atölye Alanı-Moda Salonu/12. Hol
Türk Yazınından Seçilmiş Çocuklar İçin Şiirler - Derleyen: Memet Fuat- 12-13 yaş (7. Sınıf)
13.00-13.45
Atölye: “Okuma Atölyesi”
Yürütücü: Çiğdem Odabaşı
Düzenleyen: Yapı Kredi Yayınları

Fuar Kitaplarımız

YETİŞKİN

Irmağın Cinleri/Hannah Kent
28 dile çevrilen romanı Ölü Gömme Törenleriile büyük bir uluslararası üne kovuşan Hannah Kent, edebiyat dünyasına yaptığı bu mükemmel başlangıcın ardından ikinci eseriyle çıkıyor okur karşısına. Yine gerçek hayattan ilhamla kurgulanmış bir hikâye ve okurun zihnine ağır ağır sızan, acı bir dil, cesur bir anlatım. İki dünya arasında kadim bir kapı ve o kapıyı bekleyen yaşlı şifacı. Açlığın kapıda, medeniyetin ise henüz ırak olduğu 1800’lü yıllar, İrlanda kırsalı. Eski çağlardan kalma inanış ve âdetlere göre yaşayan insanlar, korkularının yarattığı bir gerçekliğe hapsolmuştur. Eşini kaybeden Nóra hasta torununa bakmakta büyük güçlük çekmektedir. Çareyi gücünü “onlardan” alan şifacı Nance’te arar. Nóra, torununu iyileştirmek için göstereceği cüretle deliliğin sınırını aşar.

Amsterdam’da Düello/ lan McEwan
İki eski dost, sarsıcı bir kayıp, tuhaf bir anlaşma: Güç, keder, aşk, kuşku ve politikanın keskin uçlarını dolanan, sonunda kaçınılmaz bir şekilde “düello”ya dönüşen hayatlar... Ülkenin en başarılı bestecilerinden Clive ve saygın bir gazetenin genel yayın yönetmenliğini yürüten Yernon, eski âşıkları Molly Lane’in cenaze töreninde bir araya gelir. Molly’nin muhafazakâr eğilimli Dışişleri Bakanı’yla kurduğu ilişkinin sırrı, politik hamlelerin ve kariyer kaygılarının arasında, Clive ve Yernon’un dostluğunu sınayan bir krize dönüşecektir. lan McEwan, Man Booker Ödüllü Amsterdam’da Düello’da, hem ilkeleri, erdemleri ve meslek ahlâkını sorguluyor hem de insanın varoluşuna dair çelişkileri incelikle ortaya koyuyor. Dile gelmeyeni söze dökmeden sezdiren usta bir yazardan, insan ruhunun yumuşak karnında dolaşan unutulmayacak bir roman.

Kefaret/ lan McEwan
İkinci Dünya Savaşı öncesinde, on üç yaşındaki Briony Tallis, ablası Cecilia ve ablasının Cambridge’den yeni dönmüş olan çocukluk arkadaşı Robbie Turner hakkında bir yalan söyler. Bu yalanın sonunda üç gencin hayatı bir daha düzelmemek üzere değişir. Briony, bir hata yapmıştır, kendi hayatıyla birlikte başka hayatları da mahvetmiştir ve suçunun kefaretini ödemek için ölene kadar çabalayacaktır.

İpek Çalışlar/ Mustafa Kemal Atatürk Mücadelesi ve Özel Hayatı
Latife Hanımve Halide Edibkitaplarının yazarı İpek Çalışlar'ın, roman akıcılığında kaleme aldığı bu kitap; titiz, derinlikli bir araştırmaya, Mustafa Kemal’in hayatının geçtiği yerlere yapılan yolculuklara, tanıklıklara ve belgelere dayanıyor. Anlatıya eşlik eden fotoğraflar ve zengin kaynakçasıylaMustafa Kemal Atatürkbenzersiz bir biyografi.

Yaşamak – Bir Çaba/ Hüseyin Kıran
Hüseyin Kıran’dan dallı budaklı, karmakarışık, hesaplanamayan etkilere açık belirsiz bir bütünü yalın parçalara ayıran, adım adım anlayan-anlamlandıran vurucu bir anlatı: Yürümek, bir yere varmak, o yerle tamamlanıp bir bütünün içinde var olmak –ya da yok olmak– mümkün mü?

Yirminci Yüzyıl Filmini İzlediğim Akşam ve Başka Küçük Keşifler/ Kazuo Ishiguro
Büyük bir duygusal güce sahip romanlarında, dünyayla bir bağlantımız olduğu yanılsamasının altında yatan dipsiz uçurumu açığa çıkardığı” gerekçesiyle 2017 Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülen Kazuo Ishiguro, Nobel konuşmasında, yazarlık hayatının dönemeçlerini ve sihirli keşif anlarını romanlarından alıştığımız yalınlık ve vuruculukla, okurlarla paylaşıyor.

Zor Sevdalar/ Italo Calvino
Italo Calvino Zor Sevdalar kitabında arzunun nesnesine yapılan on üç yolculuk hikâyesi anlatıyor. Yalnızlık, iletişim sorunları ve sessizlik eşliğinde aşkın hep bir kavuşamama hali olduğunu yalın ve etkileyici bir dille fısıldıyor. Rekin Teksoy’un çevirdiği Zor Sevdalar, Calvino ile varlığın derinliklerinde müthiş bir gezinti…

Nataşa’nın Dansı/ Orlando Figes
Nataşa’nın Dansı,bir fikir ve kültür tarihi olarak tamamen farklı bu iki dünyanın, üst sınıfın Avrupai kültürü ile köylü sınıfının Rus kültürünün karşılaşmasını ele alıyor. 

Böylece sanatı, kurguyu, günlükleri, mektupları, anı kitaplarını kullanarak ortak Rus duyarlığının görünmez bağlarını sunuyor; tıpkı Tolstoy’un ünlü dans sahnesinde hayal ettiği gibi.

ÇOCUK/GENÇ

Gençler İçin Nutuk/Mustafa Kemal Atatürk
Hazırlayan: Banu İşlet

Yapı Kredi Yayınları, Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş tarihini birinci ağızdan anlattığı ölümsüz eseri Nutuk’u bu kez gençler için hazırlanan özel bir baskıyla sunuyor. Ana hatlarıyla günümüz Türkçesine aktarılan Cumhuriyet tarihinin bu en önemli metni, Cumhuriyet’in erdemlerine sahip çıkmak isteyen gençlerin başucu kitabı olacak.

Ozan Beedle’ın Hikâyeleri/ J.K. Rowling - RESİMLİ ÖZEL BASKI
Harry Potter serisinin olmazsa olmaz ek kitaplarından Ozan Beedle’ın Hikâyelerimuzırlık ve sihirle fokurdayıp taşıyor, tabii bir parça mizah da dahil bu karışıma. Profesör Albus Dumbledore’un muzip ve zekice yorumlarının eşlik ettiği beş büyüleyici masaldan oluşan bu kitaba, üç kez Kate Greenaway Madalyası’na layık görülmüş pek yetenekli bir Muggle olan Chris Riddell’in muhteşem, rengârenk resimleri eşlik ediyor.15. yüzyılda parşömene ilk kez aktarıldığından beri cadılar ve büyücüler tarafından nesiller boyu çok sevilen Ozan Beedle’ın Hikâyeleri, her yaştan Harry Potter hayranları ve Muggle’lar için de mükemmel bir eser.

Winnie The Pooh/ A. A. Milne
Dünyanın en sevimli ayıcığıyla tanışın! A.A. Milne’in klasikleşmiş öykülerinde, Winnie-the-Pooh arkadaşı Tavşan’ın evinden çıkarken sıkışıp kalıyor, bir ağacın tepesindeki bala ulaşmak için türlü numaralar deniyor, Piglet’le beraber bir Vızıl’ın peşine düşüyor ve daha bir sürü maceraya atılıyor! Winnie-the-Pooh ve arkadaşlarının öyküleri, ilk yayımlandıkları 1926 yılından bu yana bütün dünyada hem küçüklerin hem de büyüklerin sevgilisi oldu.

Mabel Jones ve Yasak Şehir/ Will Mabbitt
Gardırobundan sihirli sarmaşıklar çıkıp da küçük kız kardeşini kaçırmaya kalksa ne yapardın?

Adın Mabel Jones ise ve hiçbir şeyden korkmuyorsan tabii ki küçük kız kardeşinin peşinden giderdin! Bu tehlikeli yolculuk  ölümcül canavarlar ve zehirli jöle bebek şekerleriyle dolu acımasız cengele girmen anlamına gelse bile. Mabel Jones Yasak Şehir’e ulaşabilecek mi? Cadı Kraliçe’nin elindeki küçük kız kardeşini kurtarabilecek mi? Yoksa bu Mabel Jones’u son görüşümüz mü olacak?.. Hadi, hadi çekinme söyle, bak kimse bakmıyor. Korkunç horultularından kurtulmak için onu hemen verir kurtulurdun, değil mi? Hayır mı yani? Sadece benmişim demek... Mabel Jones’un Akıl Almaz Maceraları’ndan hatırladığımız cesur, becerikli, gerçek dost Mabel, bu sefer O İŞ’i yapmadı ama yine de kendisini akıl almaz başka bir maceranın tam ortasında buldu. Will Mabbitt’ten sayfaları çevirirken hiç bitmesin diyeceğiniz bir kitap daha.

 
PAYLAŞ