Haberler & Duyurular

Zeki Müren Sergisi 1 Şubat’a kadar uzatıldı

23.12.2014

18 Kasım’da Yapı Kredi  Kültür Merkezi’nde açılan “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, “Sanat Güneşi”mizin  çocukluğundan, son günlerine kadar gündelik hayatından ayrıntılara ışık  tutuyor.

Yapı Kredi Private Banking ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile hazırlanan “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, gördüğü yoğun ilgi nedeniyle 1 Şubat’a kadar uzatıldı. Ziyaretçi sayısı ile bir rekora giden sergi, 35 günde tam 38 bin kişi tarafından gezildi.

18 Kasım’da Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde açılan “İşte Benim Zeki Müren” sergisi, “Sanat Güneşi”mizin çocukluğundan, son günlerine kadar gündelik hayatından ayrıntılara ışık tutuyor.

“İşte Benim Zeki Müren” sergisi, Zeki Müren’in 18 yıldır Türk Eğitim Vakfı ile Türk Silahlı Kuvvetleri Mehmetçik Vakfı arşivinde bulunan fotoğraflarını ve özel eşyalarını gün yüzüne çıkarıyor. Sanatçının, sağlığında ancak bir bölümünü düzenleyebildiği, diğer bir bölümü tarihsiz, açıklamasız halde duran, kimisi daha dün çekilmiş gibi canlı, kimisi yılların yorgunluğuna yenik düşmüş on bine yakın fotoğrafı, desenleri, kostümleri, plakları, şiirleri, notları ve arşiv görüntüleri, kısacası dolu dolu geçmiş bir yaşamdan arda kalan belgeleri bir araya getiriyor.

PAYLAŞ

Görseller