Sanat ve Edebiyatla Sanal Dünyada Buluşuyoruz

28 Nisan 2020

Koronavirüs salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya davet ediyor.

Yapı Kredi Yayınları yazarlarından videolar, kitaplardan tadımlıklar, çocuklar için hazırlanmış özel içerikler... Birbirinden zevkli oyunlar, eğlenceli deneyler ve tüm ailenin katılabileceği etkinlikler... Bir Zamanlar Toroslarda Sagalassos sergisi için çekilen Sagalassos antik kentinin nefes kesici drone görüntüleri... Her hafta yayınlanan etkinlikler ve her Cumartesi bir konser.

Sergi
28 Nisan Salı günü Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Twitter, Facebook ve Instagram sayfalarında “Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos” sergisi için çekilen drone görüntüleri ile bu nefes kesici antik kentin güzelliği gözler önüne seriliyor.

3 Mayıs Pazar günü de yine aynı platformlarda “Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos” sergisi kapsamında Arkeozoolog Dr. Bea de Cupere hayvanlar üzerine yapılan çalışmaların geçmişi anlamakta nasıl bir önem taşıdığını anlatacak.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, şu ana kadar “Sagalassos”, “Hoşgeldin Gazi”, “Turhan Selçuk Retrospektifi”, “Tombak”, “Orhan Pamuk ‘Balkon’” ve “İlhan Berk 100 Yaşında”  gibi ses getiren sergilerinin üç boyutlu sanal turlarını sanatseverlere açtı.

Etkinlik
Necmi Sönmez, Hıfzı Topuz ve Ünal Göğüş çağdaş Türk sanatı ve “Paris Tecrübeleri”ni konuşuyor. Çağdaş Sanat Konuşmaları etkinliği 29 Nisan Çarşamba günü YouTube kanalında.

Psikanalistlerle Çocuk ve Ergen Söyleşileri’nin geçen hafta yapılan ilk canlı söyleşisi  YouTube kanalında. Söyleşide Tijen Demirörs ve Nilüfer Erdem küresel salgın ortamının ruhsal dünya üzerindeki etkilerini konuşuyor.

Konser
Harf'ten ve Nota'dan dizisi sanatçıları çiçeklerin dilinden konuşmaya hazırlanıyor: "Bir demet yasemen, aşkımın tek hâtırası.." Baharın gelişini “çiçek şarkıları”yla kutlayın. Harf’ten ve Nota’dan konseri 2 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00’da YouTube kanalında.

Yayınlar 
Yapı Kredi Yayınları, ‘Kitap Hayattır’ sloganıyla Twitter, Facebook, Instagram hesaplarında ve YouTube kanalında kitaplarından sayfalar ve yazarlarından videolar paylaşıyor. Bu hafta tadımlık olarak paylaşılacak kitap Elvan Uysal Bottoni'den “Emma Teyze'nin Kitabı: Yeni Başlayanlar için İtalyan Mutfağı”. Yapı Kredi Yayınları çocuk kitabı yazar ve çizerlerinin sevgili okurları için hazırladığı videolarda ise bu hafta Selçuk Demirel var. Selçuk Demirel kendi hazırladığı videoda çocuklara kedi çizmeyi öğretiyor.

Yapı  Kredi Yayı nları ekibinin şu sıra okudukları kitaplardan bölümler seslendirdiği videolara ise bu hafta yıllardır İngiltere’de yaşayan şair/yazar Şavkar Altınel’in hayatına ve sanatına odaklanan kısa film Sahildeki Yabancı eşlik ediyor. Şule Nişancıoğlu’nun yönettiği film 18 Nisan Salı günü Facebook ve Twitter hesaplarında.
Ayrıca her gün birbirinden zevkli oyunlar, eğlenceli deneyler ve bütün ailenin katılabileceği etkinlikler de Yapı Kredi Yayınları instagram hesabında.

Yapı Kredi Kültür Sanat  Yayıncılık Sosyal Medya Hesapları:
https://www.youtube.com/YapiKrediKulturSanatYayincilik
https://www.facebook.com/YapiKrediKulturSanat
https://twitter.com/YapiKrediKultur 
https://www.instagram.com/yapikredikultursanat 

https://www.facebook.com/YapiKrediYayinlari/
https://twitter.com/YKYHaber
https://www.instagram.com/yapikrediyayinlari/
https://www.youtube.com/YapiKrediKulturSanatYayincilik

3D sergi turu için

Online alışveriş için

 

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR