Sanat ve Edebiyatla Sanal Dünyada Buluşalım

08 Nisan 2020

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi romanından şarkılar... Ahmet Ümit’ten kitap önerileri... Lütfi Özgünaydın’ın yazar Füruzan’la yaptığı edebiyat sohbeti... Halil Altındere ve Kubilay QB Tunçer’den sanat ve sihir...

Koronavirüs salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya davet ediyor.

Sergi
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, şu ana kadar “Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos”, “Hoşgeldin Gazi”, “Turhan Selçuk Retrospektifi”, “Tombak”, “Orhan Pamuk ‘Balkon’” ve “İlhan Berk 100 Yaşında”  gibi ses getiren sergilerinin üç boyutlu sanal turlarını sanatseverlere açtı.

Bu hafta ise Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalında Burdur Müzesi eski Müdürü Arkeolog Hacı Ali Ekinci, Sagalassos antik kentinin bölgeye katkılarını anlatıyor. Yine aynı platformda Sagalassos kazı ekibinin röportajları ve antik kentin nefes kesici drone görüntüleri de yer alıyor.

Etkinlik
Bu hafta Halil Altındere’nin 2019 yılında Yapı Kredi Kültür Sanat Binası’nda açılan Abrakadabra sergisi etkinliğinin paylaşıldığı YouTube kanalında sanatçı Halil Altındere ile sihirbaz Kubilay QB Tunçer, sanat ve sihir konuşuyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalında yer alan bir diğer etkinlik ise Fotoğraf ve Edebiyat Sohbetleri. Fotoğrafçı-yazar Lütfi Özgünaydın, bu etkinlikte objektifini yazar Füruzan’a çeviriyor.

Konser
YouTube kanalında her Cumartesi Edebiyat ve Klasik Türk Müziği’ni  buluşturan konserler yayınlayan Yapı Kredi Kültür Sanat’ın bu haftaki programında Orhan Pamuk’un ünlü romanı Masumiyet Müzesi var. Büyük ses getiren Harf’ten ve Nota’dan konser dizisinin Orhan Pamuk’un katılımıyla yapılan bu bölümünde Masumiyet Müzesi romanının bazen arka planda, bazen de neredeyse roman kişisi olarak yer alan şarkılarına kulak veriyoruz.

Yayınlar
Yapı Kredi Yayınları, ‘Kitap Hayattır’ sloganıyla Twitter, Facebook, Instagram hesaplarında ve YouTube kanalında kitaplarından sayfalar paylaşıyor ve yazarlarının kitap önerilerini okurlarıyla buluşturuyor. Yapı  Kredi Yayınları ekibinin şu sıra okudukları kitaplardan bölümler seslendirdiği videolara ise bu hafta Ahmet Ümit ve Doğan Yarıcı’nın okuyucularının karşısına çıktığı videolar eşlik ediyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat  Yayıncılık Sosyal Medya Hesapları:
https://www.youtube.com/YapiKrediKulturSanatYayincilik
https://www.facebook.com/YapiKrediKulturSanat
https://twitter.com/YapiKrediKultur 
https://www.instagram.com/yapikredikultursanat 

https://www.facebook.com/YapiKrediYayinlari/
https://twitter.com/YKYHaber
https://www.instagram.com/yapikrediyayinlari/
https://www.youtube.com/YapiKrediKulturSanatYayincilik

3D sergi turu için

Online alışveriş için

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR