Psikanaliz Defterleri 1 - Çocuk ve Ergen Çalışmaları “Çocuk ve Ergenle Çalışmak”

14 Kasım 2018

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Talat Parman’ın hazırladığı, “Çocuk ve Ergenle Çalışmak” kitabı, çocuk ve ergen psikanalizi alanında yayın ve etkinliklerden oluşacak çalışmaların ilk ürünü.  

Tijen Demirörs, Sezai Halifeoğlu, Talat Parman, Şeyda Postacı, Alper Şahin ve Neslihan Zabcı’dan oluşan bir yayın kurulu tarafından hazırlanan “Psikanaliz Defterleri – Çocuk ve Ergen Çalışmaları” dizisinin bu ilk kitabında çocuk ve ergenlerle psikanalitik çalışmanın çerçevesi kuramsal ve klinik yönleriyle ele alınıyor. Dizinin amacı çocuk ve ergen ruhsallığı alanında çalışan psikiyatr, psikolog ve psikolojik danışmanlar kadar çocuk ve ergenlerle çalışan eğitimciler, dahası çocuk ve ergen sağlığı alanının sorumlusu hekimler, hemşireler ve sosyal hizmet uzmanlarına psikanalizin katkısını sunmak..

Psikanalizin ayrılmaz bir parçası olan çocuk ve ergen psikanalizi alanında özgün yazılara ve çevirilere yer veren kitaba, Yapı Kredi Yayınları’nın Cogito Dizisi’nde yer alacak bir kitap dizisi de eşlik edecek. Bu çalışmanın bir diğer amacı da aynı alanda yapıtların yayımlanacağı Cogito Dizisi ile birlikte Türkiye’de bir çocuk ve ergen psikanalizi kitaplığının oluşturulması.

Psikanaliz Defterleri 1 - Çocuk ve Ergen Çalışmaları “Çocuk ve Ergenle Çalışmak”
Hazırlayanlar:
Alper Şahin, Neslihan Zabcı, Sezai Halifeoğlu, Şeyda Postacı, Talat Parman, Tijen Demirörs
185 Sayfa
Yapı Kredi Yayınları

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR

Görseller