Oniria 1 - Düş Krallığı

22 Kasım 2017

“Bir dünya var, kimsenin varlığından şüphe duymadığı.  Her şeyin mümkün olduğu bir evren. Adı Oniria, Düşler Krallığı. Ve bu Krallık şimdi büyük bir tehdit altında. Yalnızca bir kişi Oniria’yı içine düştüğü bu durumdan kurtarabilir. Adı Eliott, üstelik 12 yaşında.”

Macera başlıyor...
Kahramanımız Eliott. Henüz 12 yaşında. İyi bir öğrenci sayılmaz, hiç arkadaşı yok... Üvey annesi, üvey ikiz kız kardeşi ve babaannesiyle birlikte yaşıyor. Eliott’un babası ise çok hasta. Hiçbir doktor bu hastalığın nedenini tam olarak teşhis edebilmiş değil. Eliott’un dış dünyanın sorunlarından kaçıp huzur bulduğu tek bir şey var: Küçükken babaannesinin anlattığı masallarda geçen düşler ülkesi Oniria’nın hayali resimlerini çizmek. Ta ki babaannesinin bir gün Oniria’nın gerçekten var olduğunu ve Eliott’un şayet babasını bu meçhul hastalıktan kurtarmak istiyorsa Düşler Krallığı’nın yolunu tutması gerektiğini söyleyene kadar...

B. F. Parry Asıl adı Bénédicte Fleury olan yazar Cergy-Pontoise’da pazarlama okuduktan sonra iş hayatını bırakıp kendisini gençlik romanları yazmaya verdi. Kaleme aldığı fantastik Oniria üçlemesi Fransa’da çok satanlar arasına girdi.

Oniria 1 – Düşler Krallığı
Yazar:
B.F. Parry
Çeviren: Esra Özdoğan
Sayfa: 308
YKY Doğan Kardeş / Çocuk Roman – Macera (9 + Yaş)

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR

Görseller