Brexit hakkında yazılmış ilk gerilim romanı

13 Ekim 2016

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılmasını tanımlayan bir ifade olan Brexit’i artık  bilmeyeniniz yoktur muhtemelen. Peki bu konu üzerine yazılmış bir gerilim romanı olduğunu biliyor muydunuz? Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan, Andrew Marr’ın yazdığı “Devletin Başı” kitabı işte bu ilginç konu üzerine kurgulanmış.

Halk oylamasına üç gün kala, Birleşik Krallık’ın Avrupa’daki geleceği sallantıdadır. Perde arkasında çalışan son derece kararlı bir grup, sonucun kendi lehlerine çıkmasını garantilemek için her şeyi göze almıştır – cinayet dahil!

Sahip olduğu özel bilgileri son derece yerinde kullanan Andrew Marr’ın zekice yazılmış bu heyecanlı romanı, iktidarın koridorlarında keyifle dolanan bir entrika... “Devletin Başı”, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.

Andrew Marr “Independent” gazetesinin eski editörü ve BBC’nin eski siyasi editörü. BBC 1’de Andrew Marr Show adında bir programı var. 2005 – 2012 arasında Radio 4’te “Start the Week” programının eşsunucusuydu. “Andre Marr’s History of Britain” ve “Andrew Marr’s The Making of Modern Britain” gibi ilgi gören belgeseller hazırladı. Marr ayrıca kurmaca dışı kitaplarıyla da büyük başarı kazanmıştır.

“Karanlık ve komik bir polisiye gerilim.”
The Daily Mail

“Sürükleyici.” 
Sunday Times

Devletin Başı
Yazan: Andrew Marr
Çeviren: Mehmet Gürsel
333 Sayfa
Yapı Kredi Yayınları

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR

Görseller