Günce

  • Dışsal Günlük

    Dışsal Günlük

    Michel Tournier

    2017 yılında hayata gözlerini yuman Michel Tournier’nin bakışını dışarıya çevirerek mahrem ve içsel (intime) olan günlük yazımına karşı (extime) geliştirdiği alternatif bir günlük denemesi: “Dışsal Günlük”.
    DETAY
  • Mavi Saçlı Kız 20 Yaşında

    Mavi Saçlı Kız 20 Yaşında

    Burçak Çerezcioğlu

    İlk basımının üzerinden 20 yıl geçen “Mavi Saçlı Kız”, bu kez numaralı özel baskısıyla okurlarıyla buluşuyor.
    DETAY
  • Günlük 1959-1969 - 2. Cilt

    Günlük 1959-1969 - 2. Cilt

    Witold Gombrowicz

    Polonyalı bir yazar olmaktan öte, her daim “kendisi olmak”ta direnen bir edebiyat sürgünü, aksi yazar Gombrowicz, yanılmayı göze aldığı edebiyat gemisinden homurdanmayı, esip gürlemeyi sürdürüyor.
    DETAY
  • Günlük 1953-1958 - 1. Cilt

    Günlük 1953-1958 - 1. Cilt

    Witold Gombrowicz

    Her şeye karşın kimseye benzememeyi yeğliyorum. Bu düşünce sanat öğelerinden birisi olsa, ‘aşk kutsaldır’ ya da ‘yaşam güzeldir’ gibi en sıradan düşünceden göz alıcı bir esine şaşırtıcı özgünlükteki bir güç çıksa bile bu böyle.
    DETAY
  • Oaxaca Günlüğü

    Oaxaca Günlüğü

    Oliver Sacks

    Bir nörolog ve psikiyatr olan Oliver Sacks, yaptığı muhteşem iç yolculuklardan sonra bu kez bir “dış” yolculuğa çıkıyor, okurunu da bir dış yolculuğa çıkartıyor.
    DETAY
  • Yas Günlüğü

    Yas Günlüğü

    Roland Barthes

    Yas Günlüğü: Yaşamında bir yol ayrımına gelmiştir artık. Annesinin ölümünün hemen ertesinde, 26 Ekim 1977’den 15 Eylül 1979’a kadar sürecek bir günlük tutmaya başlar.
    DETAY
  • Mavi Saçlı Kız

    Mavi Saçlı Kız

    Burçak Çerezcioğlu

    Yaşam ve ölüm arasındaki çizgi bazen çok incelebilir. Bu çizgide yaşanan hayatlar vardır. Can yıkıcı hayatlar. Emek emek büyütülen sevgiler vardır.
    DETAY
  • Başıbozuk Günceler

    Başıbozuk Günceler

    Ece Ayhan

    Şiirimizin en önemli "modern" ustalarından biri olan Ece Ayhan, 1974-1990 arasını kapsayan Başıbozuk Günceler'de yalnızca kendi iç ve dış yolculuklarının dökümünü yapmakla kalmıyor...
    DETAY