Kitap Dosyası Başvuruları

Yayımlanması için başvurduğunuz dosyalarınızın değerlendirilebilmesi için yapmanız gerekenler:

- Göndermiş olduğunuz çalışmanızın tamamlanmış olması gerekmektedir. Bitmemiş eserler değerlendirmeye alınmamaktadır.

- Değerlendirilmesini istediğiniz çalışmanızı bize posta, e-posta yoluyla gönderebilir ya da elden teslim edebilirsiniz. CD ve benzeri araçlarla teslim edilen dosyalar değerlendirilmeyecektir.

- Çalışmanızla birlikte “Kitap Öneri Formu”nu eksiksiz olarak doldurup tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

- Yayımlanması için önerdiğiniz çocuk ve ilkgençlik dosyalarını dogankardes@ykykultur.com.tr, diğer bütün dosyaları dosya@ykykultur.com.tr e-posta adreslerine veya dosyanızın bir kopyasını İstiklal Cad. No:161 Kat:7 Beyoğlu 34433 İstanbul adresine “Dosya Başvurusu” başlığıyla gönderebilirsiniz.

- Çalışmanız Yayın Kurulu tarafından 2 (iki) ay içerisinde değerlendirilmektedir. Değerlendirmenin sonucu olumsuz olduğunda bilgilendirme yapılmamaktadır. Olumlu olarak değerlendirilen dosya sahiplerine e-posta ya da telefonla haber verilmektedir.

- Yayınevimiz, hakkında olumsuz karara varılmış dosyalar için değerlendirme yapmaz, görüş bildirmez, bilgilendirme yazısı göndermez. 3 ay içerisinde teslim alınmayan basılı dosyalar güvenlik sebebiyle imha edilir.

- Yayınevimizin yayın politikası doğrultusunda tiyatro, bilim kurgu ve fantastik türde gönderilen çalışmalar değerlendirmeye alınmamaktadır.

- Dosyanıza özgeçmişinizi eklemeyi unutmayınız.

İlginize teşekkür ederiz.