İpek Çalışlar "Mustafa Kemal Atatürk: Mücadelesi ve Özel Hayatı" - İmza Günü

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

“Muhterem Valideciğim

Gerçekte vatan ve milletimizi kurtarabilmek için, askerliği bırakıp serbest olarak milletin başına geçmek ve milleti tek vu¨cut bir hale getirmekle doğacak kudret ve ulusal gu¨cu¨ kullanmaktan başka çare yoktu. Ben de öyle yaptım. Elhamdu¨lillah başarılı oluyorum. Pek yakında elle tutulur sonucu bu¨tu¨n du¨nya görecektir.
(...)
Ben, birkaç gu¨ne kadar bir kongre için Sivas’a gideceğim. Tekrar Erzurum’a döneceğim. Tekrar ediyorum: Her işittiğinize önem vermeyiniz. Pekâlâ bilirsiniz ki ben, yaptığımı bilirim. Netice görmeseydim başlamazdım.”

Mustafa Kemal Atatürk’ten annesi Zübeyde Hanım’a mektup,
Ağustos 1919, Erzurum

Mustafa Kemal’i hiç bu kadar  yakından tanımadınız. İpek Çalışlar, yeni kitabı “Mustafa Kemal Atatürk: Mücadelesi ve Özel Hayatı”nda onun bilinmeyen çocukluğuna, iç dünyasına uzanıyor; vatan için verdiği mücadeleyi yeni bilgiler ışığında ele alıyor. Çalışlar, roman akıcılığında kaleme aldığı zengin kaynakçalı kitabını bugün YKY Beyoğlu Kitabevi’nde okurları için imzalayacak. Yazar, imzanın ardından saat 17:30’da Loca’da  gerçekleşecek söyleşinin de konuğu olacak.