Bienaller Mevsimi

PAYLAŞ
SATIN AL YORUM YAZ
İçindekiler

Sanat Dünyamız dergisi okuyucularıyla güncel sanat alanındaki son gelişmelere dair eleştiriler, denemeler ve söyleşilerle dolu 189. sayısını buluşturuyor. Derginin kapağında bu yıl Kader Attia’nın küratörlüğünde 12.’si düzenlenen Berlin Bienali’nden Calida Garcia Rawles’ın "High Tide, Heavy Armor" adlı eseri yer alıyor. 12. Berlin Bienali, Özgün Eylül İşcen’in kapsamlı bir yazısıyla değerlendiriliyor. İlker Hepkaner ise New York’tan Whitney Bienali’nin bu yılki edisyonuna dair notlarını paylaşıyor. Misal Adnan Yıldız ise 15. Documenta’nın açılışından hemen sonra ortaya çıkan tartışmaları kaleme alıyor.

Pera Müzesi’nde açılan “Ve Şimdi İyi Haberler” sergisini küratörü Christoph Doswald sergiyi ve medyayla sanat ilişkisini anlatıyor. Eda Gecikmez ise Ankara’da açılan “Kuş Görülmez Fakat Sesi Ağaçtadır” sergisini ve hazırlık sürecini aktarıyor. Koli Art Space ise çalışmalarını ve gelecek planlarını bir söyleşiyle paylaşıyor.

Arter’de açılan “Koyun Koyuna” sergisini Erman Ata Uncu değerlendiriyor. Süreyyya Evren “Sanat İç Sessiz” adlı yeni serisinde eleştirinin olanaklarına bakıyor. Huo Rf ise bu sayıda başladığı “Başlı Başına Bir İş” adlı serisinde sanat kitaplarını ele alıyor. Hülya Bilgi ve Turgut Saner Sadberk Hanım Müzesi’ndeki “Motif Projesi” üzerine bir yazı paylaşıyor.

Dergide ayrıca Ankara’daki Sığınak’ta açılan “Belki Sonra” sergisi, Bursa’da Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Yukarı Bak” sergisi ve 5. Mardin Bienali’nin değerlendirmeleri yer alıyor.

Temmuz Ağustos sayısının ajandası ise bu sayı geçtiğimiz ay Galeri Bosfor’da “İşsiz Nesneler, Canlılığın İzleri” adlı sergisi yer alan sanatçı Ilgın Seymen tarafından hazırlandı.

Editörden - Fisun Yalçınkaya
Ajandada Ne Var?
Zaman ve Mekânın Ruhunu Yakalama Yarışları - Özgün Eylül İşcen
ABD Sanatının Sonu mu? - İlker Hepkaner
Kaygan Zemin - Misal Adnan Yıldız;
Medya ve Sanat - Bihter Sabanoğlu - Christoph Doswald
Uykuya Övgü - Erman Ata Uncu
Bülbülün İzinde - Burcu Çimen, Eda Gecikmez
Mektupları Süsleyen Resimler - Elif Kamışl
Görünürlük Mücadelesi İçin Bir Aktivizm Alanı - Derya Sayın - Koli Art Space
Sanatın İç Sesleri - Süreyyya Evren
Tarihsel Biçimler, Çağdaş Yorumlar, Düşünceler - Hülya Bilgi - Turgut Saner
Zahmetsizce Hatırlatan ve Hasar Üzerine - Huo Rf
Fırtınanın En Huzurlu Kalbi - Melike Bayık
Gökten Yeryüzüne, Yerden Gökyüzüne - Fisun Yalçınkaya
* E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.