Şavkar Altınel ve Wisconsin, 1963

PAYLAŞ
SATIN AL YORUM YAZ
İçindekiler

Yapı Kredi Yayınları’nın edebiyat dergisi kitap-lık’ın yeni sayısı çıktı. 232. sayının kapak konusu Şavkar Altınel ve son kitabı Wisconsin, 1963. Sezen Ergen Breitegger Altınel ile kapsamlı bir söyleşi yaptı. Kaya Genç, Altınel’in kitabını kişisel anlatısı üstünden uzun bir yazıyla yorumladı.

Engin Soysal’ın “Julio Cortázar ile Bir Günde Seksen Devriâlem” yazısı, Haydar Ergülen’in Şubat ayında yitirdiğimiz Süreyya Berfe üstüne yazısının yanı sıra Serdar Rifat ile yeni anlatısı Bir Gün Düşü üstüne, Ursula K. Le Guin’in Mülksüzler romanının 50. yılı dolayısıyla da yazarın kızı Elisabeth Le Guin ile yapılan söyleşiler bu sayının diğer öne çıkan sayfaları.

Güven Turan, Tuğrul Tanyol, Mehmet Mümtaz Tuzcu, Turgay Kantürk, Zafer Şenocak, Enver Topaloğlu, Ömer Erdem, Gürsel Bektaş, Anıl Cihan, Salih Akkaya şiirleri; Feridun Andaç, Batıkan Köse, Sacide Alkar Doster, Adil İzci, Serap Karakuş Besi, Doğu Kaşka öyküleri; Mehmet Ergüven, Gürsel Korat, Emrah Yolcu, Neşe Aksakal yazıları, Erendiz Atasü, Sevin Okyay, Besim F. Dellaloğlu söyleşileriyle kitap-lık dergisinin 232. sayısında.

“kitap-lık “ 31 yıldır iyi edebiyatın adresi.

_______

Yayımlama Koşulları
• Dergimizde çoğunlukla şiir, öykü, deneme, eleştiri, inceleme, anı, günlük, gezi yazısı, mektup ve söyleşi türlerindeki yazınsal çalışmalara yer verilir.
• Normal word formatında 7 sayfayı geçmeyen; daha önce web tabanlı mecralarda ya da başka basılı yayınlarda yer almamış; sadece dergimiz için kitaplik@ykykultur.com.tr adresine kısa bir özgeçmişle birlikte gönderilmiş dosyalar dikkate alınır.
• Yayına uygun olması durumunda editörün gerekli gördüğü biçimde değişiklikler (redaksiyon, kısaltma, başlık değiştirme vs) yapılarak yer verilir.
• Telif ödemesi sadece editör tarafından ısmarlanan yazılara ve dergimizde düzenli olarak (belirli sıklıkta) yer alan yazarlara yapılabilmektedir.
• Gelen çalışmaları bekletme süremiz azami 6 aydır. Bu süre içinde yer verilemeyen dosyalar iptal edilmektedir.
• Yayımlanmayacak çalışmalarla ilgili herhangi bir gerekçe bildirilmediği gibi, tarafımızdan kişiye özel bir değerlendirme de yapılmamaktadır.

KAPAK 

ŞAVKAR ALTINEL  “Beni edebiyattan soğutan, hayatında hiçbir şey onu sarsmadığından içinde anlatacak bir şeyi olmayan bir yazarın, konusunu başka bir kaynaktan alıp işlemeye çalıştığına ya da, başka bir deyişle, ‘tırnak içinde’ yazdığına tanık olmak” Söyleşi: SEZEN ERGEN BREITEGGER KAYA GENÇ 

ŞİİR
GÜVEN TURAN
TUĞRUL TANYOL
MEHMET MÜMTAZ TUZCU
TURGAY KANTÜRK
ZAFER ŞENOCAK
ENVER TOPALOĞLU
ÖMER ERDEM
GÜRSEL BEKTAŞ
ANIL CİHAN
SALİH AKKAYA

ARDINDAN
HAYDAR ERGÜLEN 

SÖYLEŞİ
SERDAR RİFAT “Bir Gün Düşü’nü özellikle post-modern bir ürün ortaya çıkarayım diye kaleme almadım.” Söyleşi: HAKAN YÜCE 

ÖYKÜ
FERİDUN ANDAÇ
BATIKAN KÖSE
SACİDE ALKAR DOSTER
ADİL İZCİ
SERAP KARAKUŞ BESİ
DOĞU KAŞKA 

SÖYLEŞİ
ELISABETH LE GUIN: “Edebiyat onun için temel öneme sahipti ve politika da bunun bir sonucuydu.” Söyleşi: ULAŞ BAGER ALDEMİR 

YAZI
ENGİN SOYSAL
MEHMET ERGÜVEN
GÜRSEL KORAT
EMRAH YOLCU
NEŞE AKSAKAL 

BABİL KULESİ
NİLGÜN ÇELİK
CANSU CANSEVEN
ABDULLAH EZİK 

BULMACA
ERSİN TEZCAN

* E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.