Natan Farklı Bir Şekilde Öğreniyor

31 Mayıs 2018

Yapı Kredi Yayınları’nın “Gerçek Hayattan Hikâyeler Dizisi”nden öğrenme bozukluğu üzerine bir hikâye: “Natan Farklı Bir Şekilde Öğreniyor”

Yetişkinler için bile yeni bir başlangıç tedirgin edici olabilirken, çocuklar için neden olmasın? Yeni bir kardeş, yeni bir okul, beklenmedik bir gelişme ya da baş etmek zorunda kaldığımız heyecanlar, korkular, takıntılar, duygular... Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Gerçek hayattan hikâyeler”dizisi, farklı duygu ve durumlara odaklanıyor. Çocuklara, yaşadıkları sorunlar karşısında yeni pencereler açabilecek resimli hikâyelere yer verilmesinin yanı sıra ebeveynlere ve eğitimcilere yönelik bilgilendirici bir bölüm de bulunuyor. “Natan Farklı Bir Şekilde Öğreniyor” da bu diziden çıkan yeni bir kitap.

Natan dislektik bir çocuk! Buna rağmen çok beğendiği bir gençlik kitapları dizisi var. Evet, okumayı çok sevdiği doğru! Gelgelelim bu her zaman böyle değildi ve önceleri okurken çok zorlanıyordu. Genç çocuk aşmak zorunda kaldığı engelleri ve şu anda bulunduğu noktaya gelmek için harcadığı çabaları düşündüğünde kendisiyle gurur duyuyor!

Öğretmeninin, okul müdürünün, konuşma terapistinin ve anne babasının yardımlarıyla kitapların büyülü dünyasının keyfini çıkarabiliyor.

Natan Farklı Bir Şekilde Öğreniyor
Yazar: Danielle Noreau
Resimleyen: Sabrina Gendron
Çeviren: Yalçın Varnalı
Editör: Hazel Bilgen
Sayfa: 28
YKY Doğan Kardeş / Çocuk Resimli Öykü  (3-8 yaş)

PAYLAŞ
BÜLTENİ İNDİR

Görseller