Tiyatro Arşivcisi Hagop Ayvaz'ın Sıra Dışı Hikâyesi - Çocuklar ve gençler için gösteri

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Hagop Ayvaz, babasının ayakkabıcı dükkânında çalışmaya başladığında henüz ortaokuldaydı. Müşterilerden birinin ona bir tiyatro bileti hediye etmesiyle tiyatroya gitme hayali gerçek oldu. Bununla da kalmadı, beklemediği bir anda kendisini sahnede buldu. O günden sonra tiyatro onun için bir tutkuydu artık. Ancak, dükkândaki ayakkabı kutularından birinde bir tiyatro oyununun ilanını, bir başka oyunun broşürünü saklamaya başladığında daha büyük bir tutku yavaş yavaş alevlenmeye başlamıştı: Arşiv tutkusu! Bugünlerde küçük bir bölümünü Yapı Kredi Kültür Sanat'taki "Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz" sergisinde görme olanağını bulduğumuz, binlerce belgeden oluşan Hagop Ayvaz Arşivi'nin temelleri işte böyle atıldı. 

Arşiv oluşturmak heyecan verici bir yolculuktur, sıra dışı birçok olayla doludur. Bu gösteri, Hagop Ayvaz'ın hikâyesini eğlenceli bir dille anlatarak bizi onun sıradışı yolculuğuna ortak olmaya davet ediyor. Gösteriyi izleyin, Yapı Kredi Kültür Sanat'ın sosyal medya hesaplarında sorulan sorulara doğru yanıt verin, çekilişe katılma ve hediye kazanma şansı elde edin! 

8 yaş üzeri herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.

Senaryo: Elif Temuçin, Firuze Engin
Oyuncular: Erkan Uyanıksoy, Firuze Engin, Elif Temuçin
Kurgu: Özgür Doğan
Görüntü ve ses: Elapro Media