Kum Tefrikaları - Bakmak Dinlemek Okumak

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

“Bakmak Dinlemek Okumak” söyleşileri devam ediyor. Kültür, sanat ve yayıncılık dünyasını, okuduklarımızı, baktıklarımızı ve dinlediklerimizi Instagram’da canlı yayında, farklı konuklarla konuşuyoruz.

Bu ayın konuğu Ömür İklim Demir ve ilk romanı “Kum Tefrikaları”. Günlük yaşamın lime lime ettiği bütün evhamlı ruhların hikâyelerini alçakgönüllü ama yetkin bir dille birleştirdiği ilk kitabı “Muhtelif Evhamlar Kitabı”yla kendi okur kitlesini yaratan yazar, yeni romanında Türkiye’nin son yüz yılında dolanıyor, geçmişle geleceğin arasında sabırla mekik dokuyor.

“Kum Tefrikaları”, kuytunun, saplanıp kalmanın, kendine gömülmenin, uzaklara düşmenin, öteki bile olamamanın, boşluğun, hevesin, meşgalenin, Doktor Mithat’ın, Murat Hoca’nın, Yurdanur Hala’nın, Şevket Kemal Bey’in, ölülerin, kelimelerin, telgraf tıkırtısının, tozun, rüzgârın, bulutların, bütün o yılların ve de üstümüzden esip geçen diğer şeylerin hikâyesi…

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık “kitap-lık” dergisi editörü Murat Yalçın ve Ömür İklim Demir yazarın edebiyat ve hayat serüveni üzerine keyifli bir sohbette bir araya geliyor.

Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbete buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.