Ickabog’u Resimleyen Çocuklar - Söyleşi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Moderatör: Çiğdem Odabaşı

Etrafına dehşet saçan bir canavar ve her şeye rağmen umudunu asla kaybetmemek üzerine müthiş bir macera.

“İki at kadar büyük.
Gözleri ateş topu gibi parlıyor.
Uzun, jilet gibi keskin pençeleri var.
Ickabog geliyor…”

Ickabog, J.K. Rowling’in on yılı aşkın bir süre önce kendi çocukları için kaleme aldığı özgün bir masal. Pandemi sırasında Rowling bu hikâyesini tüm çocuklar ve aileleri ile paylaşmaya karar verdi. Okurlarını da bu nefes kesici maceranın bir parçası olmaya davet etti.

Ickabog hikâyesi iki ay boyunca her gün, bölümler halinde YKY’nin internet sitesinde yayınlandı. Hikâyenin yayınlandığı süre boyunca, hikâyeyi okuyan çocuklar yaptıkları resimleri Yapı Kredi Yayınları’nın düzenlediği resim yarışmasına gönderdi. Ickabog Resim Yarışması’na katılan yüzlerce resim arasından seçilen toplam 34 resim “Ickabog”un Türkçe baskısında yerini aldı. Böylece J.K. Rowling’in yeni kitabı Türkiye’den genç sanatçıların özgün resimleriyle okurla buluştu.

Ickabog Resim Yarışması’nı kazanarak, kitapta resimleri yer alan sekiz çocukla 23 Nisan vesilesiyle, bir araya geliyoruz. Yaratıcı Drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı’nın moderatörlüğüyle düzenlenen söyleşilerde, çocuklarla hem çok sevdikleri bir yazarın kitabında yer almanın heyecanını paylaşıyor ve hem de resimleriyle renklendirdikleri Ickabog üzerine konuşuyoruz.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiyi buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden izleyebilirsiniz.