Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet: Aşk - “Arzu Engellenebilir Bir şey Değildir” - Performans

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETLİ

“Hayat, ölüm, aşk ve adalet içi içe bir yumak gibi bazen dışa doğru çözülürken bazen içe doğru kapanır ve karmaşıklaşır, kabarır, kabuklaşır. Arzu; bu açılmanın, kapanmanın, karmaşanın ve kabuklaşmanın her anında vardır ve çoklukla tekrar eden inatçılığını çağırır bazen hayata bazense aşka ve adaletsizliklere, adalet umutlarına, adalete, olmadığı anda ise ölüme.

Arzunun engellenebilir olmadığı kendisinin inatçı tekrarlılığından gelir. Bu inatçılık bazen sınır ihlalcisi olur sınır ihlal eder bazen oyun-bozan olur oyun bozar bazense şiire döner bir rüzgarın bir sokağın köşesinden döndüğü gibi: hayatın köşesinden döner, ölümün köşesinden, aşkın köşesinden döner, adaletin köşesinden döner ve şiir bu dönüşlerin bu iç içe geçmişliğin sesidir, arzunun engellenmediği her yerdedir, arzunun sesidir ve Audre Lorde’nin dediği gibi bir lüks değildir.”

Arzu Bulut


Yapı Kredi Kültür Sanat Galeri’de devam eden “Hayat, Ölüm, Aşk ve Adalet” sergisinin adında geçen dört temadan yola çıkarak hazırladığımız dört etkinliğin ilki “aşk”a ayrıldı. Şair Arzu Bulut’un kendi şiirleriyle hazırladığı performansta aşkın belki en içkin, en taşkın boyutu olan arzuya kulak vereceğiz. Bulut’un galeride, eserlerin arasında sunacağı performans, sergide yer alan eserlerin ve sergileme biçiminin izleyicide bıraktığı şiirsel etkiyi vurgulayacak ve ona katmanlar ekleyecek.

Küratörlüğünü Didem Yazıcı ve Peter Sit’in yaptığı “Hayat, Ölüm , Aşk ve Adalet” sergisi 2 Ocak 2023’e kadar devam edecek. Diğer üç temayla ilgili etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya kanallarımızı takipte kalınız.

Etkinlik biletlidir. Kapasite 25 kişiyle sınırlıdır.
Etkinlik saatinden en az 15 dakika önce gelmeniz rica olunur.

Biletler Biletix’te...
Tam: 35
Öğrenci: 20