Cesur Viking Siri ile Bir Gün - Çocuk Atölyesi, Söyleşi, İmza Saati

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ
Çocuklar, 5 Kasım günü birkaç saatinizi Vikingler’e ayırmaya ne dersiniz? Sizi çizgi roman dizisi "Siri’nin Maceraları" üzerine bir yaratıcı okuma atölyesine katılmaya, Vikinglerin yaşadığı İskandinavya topraklarının tarihi üzerine hazırlanan bir çevrimiçi sergiyi izlemeye ve Siri kitaplarının çizerleriyle tanışmaya davet ediyoruz.

Etkinlikte önce Koç Üniversitesi ve İstanbul'daki İsveç Araştırma Enstitüsü tarafından çocuklar için hazırlanan bir çevrimiçi sergiyi perdeden yansıtacağız. 9.-13. Yüzyıllara tarihlenen nesneleri, sanat eserlerini, hikâyeleri eğlenceli bir biçimde bir araya getiren sergide “Sir’nin Maceraları” kitap dizisinin çizerlerinden Per Demervall’ın çizdiği paneller de yer alıyor. Rehberler eşliğinde gerçekleşecek sergi anlatımının ardından yaratıcı okuma alanının önde gelen ismi Çiğdem Odabaşı’nın yürüteceği yaratıcı okuma atölyesi başlayacak. Atölyede sevimli ve cesur Viking kızı Siri’nin cesaret, sevgi ve dayanışmayla harmanlanan maceraları üzerine düşüneceğiz, konuşacağız, oyunlar oynayacağız. Ve son olarak “Siri’nin Macerları”nın yazar ve çizerleri Per Demervall, ve Patric Nyström çocuklarla sohbet edecek, isteyenler için Siri kitaplarını imzalayacaklar. “Siri’nin Maceraları” dizisinden bugüne kadar “İmparatorun Hazinesi” ve “Mimer’in Gizemi” adlı kitaplar yayımlandı.

Etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ile Koç Üniversitesi Antik Çağ ve Bizans Araştırmaları Merkezi ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu’nun işbirlikleriyle düzenlenmektedir.

Etkinliğe 9-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar katılabilir. Etkinlik rezervasyonludur ve rezervasyon 50’yle sınırlıdır.

Etkinlik süresi yaklaşık 1,5 saattir.

Uyarı

Rezervasyon yaptırmadan önce, etkinlik ile ilgili duyurulan yaş sınırlamasına (bu etkinlik için 9 - 12 yaş) uyulması önemle rica olunur.

Çocuk etkinliklerinde yaş sınırlamasına uyulması, çocuğunuzun kendini iyi hissetmesi bakımından önemlidir.

Rezervasyon