Alacahöyük'te Bi’ Gizem - Yaratıcı Drama Atölyesi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Yapı Kredi Müzesi 7-10 yaş arası tüm çocukları “Alacahöyük'te Bi’ Gizem” adlı oyun atölyesine bekliyor! TC Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın işbirliğiyle Cumhuriyet’in 100. yılına özel hazırlanan “Bir İdealin Peşinde: Atatürk ve Alaca Höyük” sergisi kapsamında düzenlenen atölyede Alacahöyük'ün zengin tarihini drama aracılığıyla deneyimleyeceğiz. Tarihi eserlerin dünyasında bir yolculuğa çıkacak, onları çeşitli perspektiflerden tanıma ve anlama fırsatı bulacağız. Eserler, bir anda konuşmaya başlasa acaba neler söylerlerdi? Ya da müzede öylece durmaktan sıkılmış olabilirler mi? Yanıtları birlikte kurgulayıp eserlerin dilinden konuşurken aynı zamanda tarih içinde yaptıkları yolculukları öğreneceğiz. 13 Ekim 2023 - 10 Mart 2024 tarihleri arasında görülebilecek sergi kapsamında çocuklarla buluşacak olan “Alacahöyük'te Bi’ Gizem” oyununu Atelier Biiz  tasarladı. Oyundan önce çocuklar rehber eşliğinde kısa bir sergi turuna çıkacak, ardından atölye yürütücüsü Merve Öztoprak Kantarcı ile Alacahöyük’te gizem dolu bir maceraya atılacaklar.

Etkinlik ücretsizdir. 7-10 yaş arası çocuklar katılabilir. Rezervasyon bağlantısı bu sayfanın sağındadır. Kapasite 20 kişiyle sınırlıdır. Süre sergi gezisiyle birlikte 90 dakikadır.  
Başlama saatinden 15 dakika önce mekânda hazır bulunulması, yetişkinlerin sergi turu ve oyun sırasında dışarıda beklemeleri rica olunur.

Uyarı

Rezervasyon yaptırmadan önce, etkinlik ile ilgili duyurulan yaş sınırlamasına (bu etkinlik için 7 - 10 yaş) uyulması önemle rica olunur.

Çocuk etkinliklerinde yaş sınırlamasına uyulması, çocuğunuzun kendini iyi hissetmesi bakımından önemlidir.

Rezervasyon