YKY Yazarlarıyla Buluşmalar - Makbule Aras Eivazi - Söyleşi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Loca’da yeni bir söyleşi dizisine başlıyoruz: “YKY Yazarlarıyla Buluşmalar”. Geçen yıllarda Yapı Kredi Yayınları Beyoğlu Kitabevi’nde gerçekleştirdiğimiz “Oda’nın Konukları”nın devamı niteliğindeki dizinin moderatörlüğünü gazeteci, editör Zehra Onat üstleniyor. Ayda bir kez gerçekleşecek buluşmalarımızın ilk konuğu, Makbule Aras Eivazi.  

Furuğ Ferruhzad, Gulam Hüseyin Saedi ve Goli Taraghi gibi İran edebiyatının önemli isimlerinden yaptığı çevirilerden tanıdığımız Eivazi’nin on sekiz öyküden oluşan ilk kitabı “Sonun Bacakları”, 2021’de yayımlandı. Öykülerinde bizi gündelik yaşamın sessiz köşelerine, serin öğlen uykularının mahmurluğuna, yön değiştiren rüzgârların tekinsiz iklimine taşıyor Eivazi. Gizlenmiş kederlerle, sokakta, evde, balkonda kalan izlerle buluşturuyor. Her şeye hakkı olanlarla değil de hakkına ancak bir oyalı tülbent düşenlerle tanıştırıyor. Bu öykülerin kaynaklarını, yazarın edebiyatla ve öyküyle ilişkisini Eivazi’den dinlemek ve sıcak bir edebiyat sohbetine dahil olmak isteyen herkesi bu buluşmaya bekliyoruz. 

Etkinliğe girişte HES kodu ya da aşı kartı gösterilmesi ve etkinlik süresince maske takılması zorunludur. Kapılar etkinlik başlamadan yarım saat önce açılacaktır.  

Etkinlik Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Youtube kanalından eşzamanlı paylaşılacaktır.