Uluslararası sanat buluşmaları cephesinde neler oluyor? - Sanat Dünyamız Konuşmaları

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Küresel pandemi koşulları nedeniyle kapanan kültür kurumlarının açılmalarıyla beraber uluslararası organizasyonlar da programlarını açıklamaya başladı. Kimi ertelenen organizasyonların yanı sıra takvimlerini değiştirmeden etkinliklerini çevrimiçi platformlara taşıyanlar da oldu.

Sanat Dünyamız dergisi, Temmuz-Ağustos sayısından yola çıkarak düzenlediği konuşmalar dizisi ile, sanatta yaşanan sürece yakından bakıyor. Her bölümünde farklı isimlerin konuk olduğu konuşma dizisinde, pandemi sonrası fiziksel mesafelenme gerekliliklerinin sanat üretimi ve sergilenmesindeki etkileri ele alınıyor.  

Sanat Dünyamız Konuşmaları’nın bu bölümünde, İstanbul’un yeni sezondaki en önemli uluslararası organizasyonlardan biri olan 5. İstanbul Tasarım Bienali konuşulacak. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Tasarım Bienali direktörü Deniz Ova’nın katılacağı söyleşiye Aslı ve Can Altay konuk olacak. Bu yıl “Empatiye Dönüş: birden fazlası için tasarım” başlığı altında yapılacak olan bienalin ekibi bu süreçte tasarımdan neler öğrenileceğini, bizi nasıl bir araya getireceğini ve tasarımın gündelik hayattaki kritik rolünü konuşacak.

Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbetlere buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.

Görsel: Göcek’te bir restoranın masası, Biz Magazine için moda çekimi, 2003. Fotoğraf: Sıtkı Kösemen