Nâzım Hikmet’in İzinde: Suyun Şavkı - Edebiyat Gündemi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

M. Melih Güneş’in Şubat ayında Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı “Suyun Şavkı: Leipzig’de Bir Aile ve Nâzım Hikmet” kitabının yazılma hikayesini anlatacağı “Nâzım Hikmet’in İzinde: Suyun Şavkı” etkinliği, 27 Şubat Pazartesi günü,  Şişhane’de bulunan Kameleon’da yapılacak.

Güneş,  saat 18:30’da başlayacak olan etkinlikte 1950 yılında bir daha dönmemecesine doğup büyüdükleri topraklardan yurtdışına çıkmak zorunda kalan Hayk ve Anjel Açıkgöz’u¨n Samsun’dan başlayıp Leipzig’de sona eren yolculuğunu, ailenin Nâzım Hikmet’le ilk karşılaşmalarını ve kurdukları yakın ilişkiyi anlatacak. Kitapta yer alan bazı anı ve tanıklıkların Anjel Açıkgöz’ün görüntüleriyle sunulacağı etkinlikte ayrıca yine kitapta yer alan, Nâzım’ın daha önce hiç yayımlanmamış fotoğrafları da sergilenecek.

Geçtiğimiz yaz Leipzig’te Anjel Açıkgöz’le buluşması sonrasında onların tanıklıkları ve Hayk Açıkgöz’ün çektiği fotoğraflarla birlikte bu hikayeyi kitaplaştıran M. Melih Güneş, Şubat ayında Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitabını “Yalansız dolansız yaşayıp, hesapsız kitapsız bölüşüp, memleket hasretiyletiyle ömür sürmüşlere” ithaf etmişti.

Adres: Kameleon IMOGA Sanat Galerisi&Kafe
Müellif Sok. 5-7 Beyoğlu 34421  Istanbul