Kütüphane Haftası Söyleşileri: “Bilgi Okuryazarlığı Uygulamalarında Oyun Tabanlı Öğrenme Yaklaşımı” - Söyleşi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Bu yıl elli yedincisi düzenlenecek olan Kütüphane Haftası’nı, Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi tarafından düzenlenen bir dizi söyleşi ile kutluyoruz.

29 Mart - 4 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen söyleşilerde; bilgiye ulaşmada en kapsamlı kaynak olma özelliğini koruyan kütüphanelerin gelişen teknoloji ve altyapı sistemlerini nasıl kullandıkları, bu hızlı dönüşüme nasıl adapte oldukları konuları uzmanları tarafından ele alınacak.

Değişmekte olan bilgi dünyasında öğrencilerin başarılı olmak için bilgiye ne zaman ihtiyaç olduğunu tanıma, gerekli bilgilere erişebilme, değerlendirebilme ve bilgiyi etkili biçimde kullanabilme becerilerinin geliştirilmesi önem kazanmış durumdadır. Bu doğrultuda öğrencilere bilgi okuryazarlığının kazandırılması için ilköğretim çağından başlayarak önemle ele alınması ve üzerinde düşünülmesi bir zorunluluk haline gelmiştir.

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Yöneticisi Yaşar Kaya’nın moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşilerin bu bölümünde, Bilgi Üniversitesi Kütüphanecisi Ebru Gönül Türk, bilgi okuryazarlığı uygulamalarının yeni neslin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanmasını ve sunulmasını ele alacak.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.