Kütüphane Haftası Söyleşileri: “Artırılmış Gerçeklik ve Yeni Kütüphane Hizmetleri” - Söyleşi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Bu yıl elli yedincisi düzenlenecek olan Kütüphane Haftası’nı, Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi tarafından düzenlenen bir dizi söyleşi ile kutluyoruz.

29 Mart - 4 Nisan 2021 tarihleri arasında kutlanacak Kütüphane Haftası kapsamında düzenlenen söyleşilerde; bilgiye ulaşmada en kapsamlı kaynak olma özelliğini koruyan kütüphanelerin gelişen teknoloji ve altyapı sistemlerini nasıl kullandıkları, bu hızlı dönüşüme nasıl adapte oldukları konuları uzmanları tarafından ele alınacak.
21. yüzyılın hızla gelişen teknolojileri, kütüphanelerdeki bilgiye erişme olanaklarının da çeşitlenmesini sağlamaktadır. Kütüphanelerin sunduğu erişim hizmetlerinin yanı sıra kullanıcılar tarafında da bilgiye ulaşmada, çeşitli dokunmatik ekran yüzeyleri, artırılmış gerçeklik, akıllı cihazlar gibi yeni kullanım alanları ortaya çıkmıştır.

Yapı Kredi Araştırma Kütüphanesi Yöneticisi Yaşar Kaya’nın moderatörlüğünde düzenlenecek söyleşilerin bu bölümünde, Koç Üniversitesi’nden Sina Mater, yeni kütüphane hizmetleri, kullanıma yönelik örnekler ve gelecekte bizleri nelerin beklediğini ele alacak.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.