Hayal Otel - Bakmak Dinlemek Okumak

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ
 “Bakmak Dinlemek Okumak” söyleşileri devam ediyor. Kültür, sanat ve yayıncılık dünyasını, okuduklarımızı, baktıklarımızı ve dinlediklerimizi Instagram’da canlı yayında, farklı konuklarla konuşuyoruz.
 
Bu haftanın konuğu B. Nihan Eren ilk öykü kitabı “Yavaş”ta hayatın orta yerinden masalsı, çocuksu bir dille sağdığı öykülerinde dünyaya televizyondan bakan kasaba insanının tuhaf dünyasını, ev hallerini, toplumsal önyargıların çatışmasından doğan fantastik durumları anlatıyordu. İkinci öykü kitabı “Kör Pencerede Uyuyan”da ise hayatların tehlikeye girmesi üzerine kurulu sert öyküler yer alıyordu. Son kitabı “Hayal Otel”de yazar, bir kıyı kasabasının dışında, henüz tabelası bile asılmamış bir otelde gönülleri kararmış, umutsuz insanları bekleyen afeti, bir kasırgayı umudun simgesine dönüştürüyor.
 
Öykülerinde geçip giden zamanın yarattığı binbir çeşit kaygıyı, insanları, mekânları, eşyaları, doğayı ve kenti düşsel bir anlatımla dile getiren B. Nihan Eren’le yazarlık serüvenini ve yeni kitabı “Hayal Otel”i konuşuyoruz. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık etkinlikler yöneticisi Ahsen Erdoğan soruyor, B. Nihan Eren yanıtlıyor.
 
Instagram üzerinden canlı olarak düzenlenecek sohbete buradaki linke tıklayarak katılabilirsiniz.