Bir oyunbaz: “Ali Teoman” - Söyleşi

PAYLAŞ / İZLE
ÜCRETSİZ

Çağdaş Türk edebiyatının önemli yazarlarından Ali Teoman’ı, aramızdan ayrılmasının onuncu yılında bir söyleşi ile anıyoruz.

1991 yılında “Nurten Ay” imzasıyla Haldun Taner Öykü Ödülü'nü kazanan “Gizli Kalmış Bir İstanbul Masalı” kitabı, bu gizemli yazarın kim olduğuna dair tartışmalarla uzun süre edebiyat dünyasını meşgul etmişti. Bu “yazınsal oyun”unu 2007’de bizzat Ali Teoman kitap-lık dergisinde açıklamış ve kitabı ilk kez kendi adıyla yayımlanmıştı. “Café Esperanza” ve “Aşk Yaşama Çok Uçuk” kitapları geçtiğimiz aylarda YKY’den yayımlanan Teoman, Konstantiniyye Üçlemesi başta olmak üzere romanları, öyküleri ve günlükleriyle edebiyatımıza iz bırakan eserler kazandırdı.

Murat Yalçın ve psikoterapist-yazar Bülent Usta’nın katılacağı söyleşide, Ali Teoman'ın edebiyatımızdaki yeri, anlamı, önemi ele alınacak. Yazarın öyküleri, romanları, edebi çizgisi, eleştirel yaklaşımları çerçevesinde kişisel tanıklıklarla keyifli bir edebiyat sohbeti bekliyor okurlarını.

Herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak düzenlenecek söyleşiye buraya tıklayarak Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın YouTube kanalı üzerinden katılabilirsiniz.