Bir Gün Tavşan Kralken

PAYLAŞ
YORUM YAZ
Kitap Akrabalıkları

Hep aslanlar kral olacak değil ya!

Bu ormanının kralı bir tavşan.  Hem Tavşan Kral’ın ormanında her şey yolunda… Hal böyle olunca, Tavşan Kral, komşu ormanın efendisi Aslan Kral tarafından kaçırılır. Niye mi? Aslan Kral ondan, halkının mutluluğunun sırlarını öğrenmek istemektedir.

Tavşan Kral’ın ormanındaki hayvanlar birleşerek krallarını kurtarmak için planlar yaparlar. Önce en sessiz hayvan, sonra en güçlü hayvan, ardından en hızlı hayvan seçilir. Yılan, ayı ve çitanın yanına, yarışmalarda seçilebilmek için büyük çaba harcayan karga da gayretinden dolayı eklenir. Ve macera başlar...

Çita, Tavşan Kral’a, “Başka çare yok efendim. Bu sorunun cevabını bulmamız lazım!” demiş.
Karga, “Hangi sorunun cevabı bulunacak?” diye hemen konuya dalmış.
Karga gökyüzünde uçarken konuşmalardan uzak kaldığı için, konuyu kaçırmış.
Tavşan,  “Aslan Kral benim sizleri nasıl yönettiğimi merak ediyor. Bütün hayvanların neden mutlu olduğunu soruyor. Biz de bunun sebebini bulamıyoruz.”
Karga, “Bunun sebebi çok basit efendim!” demiş. “Bizim ormandaki bütün hayvanlar birbirine çok bağlı. Karıncanın ayağı incinse, yardım etmek için hepimiz koşarız. Hepimiz birbirimizi karşılık beklemeden seviyoruz. Siz de bizim sorunlarımızı kendi sorununuz gibi düşünüp hep yardımcı oluyorsunuz. Mutluluğun sırrı falan yok. Mutlu olmak istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Böylece sadece kendimizin değil, diğer hayvanların da mutlu olmasını sağlıyoruz.”

* E-posta adresiniz hiç kimseyle paylaşılmayacaktır.