Ender Sesler - Stefan Lienenkämper - Konser

PAYLAŞ
ÜCRETLİ

Loca, bu kültür-sanat sezonunda yeni bir konser dizisine ev sahipliği yapıyor. Bahçeşehir Üniversitesi/ BAUART ve Yapı Kredi Kültür Sanat ortak projesi olan “Ender Sesler” başlıklı dizi, pek sık ve her yerde duymadığımız, elektronik ve akustik müzik türlerinde ve çeşitli tarzlarda üretim yapan besteci ve müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak. Dizinin ilk konserinde, besteci Stefan Lienenkämper’in 2013-2018 arasında vokal, yaylılar, piyano ve ses nesneleri için yazdığı solo, düo ve trio eserler Hezarfen Ensemble müzisyenleri ile Soprano Irene Kurka tarafından yorumlanacak. Bestelerin bir kısmı Lienenkämper’in 2016 yılında İstanbul Tarabya Kültür Akademisi’nde konuk sanatçı olarak bulunduğu süre zarfında ortaya çıktı. Konser, Tarabya Kültür Akademisi’nin işbirliğiyle gerçekleşiyor.

1963 doğumlu Stefan Lienenkämper, felsefe alanında eğitim aldı, Utrecht’te Hogeschool voor de Kunsten’da Henk Alkema nezaretinde bestecilik okudu. Birlikte çalıştığı kişi ve topluluklar arasında Garth Knox, Michael Riessler, Carin Levine ve Krassimir Sterev, Sonar Quartett, Hezarfen Ensemble İstanbul, İspanya Millî Orkestrası ve Brandenburg Brandenburger Symphoniker yer alıyor.

“Ender Sesler” dizisinin 29 Kasım 2018’de gerçekleşecek ikinci konserinde Tamer Temel “Töz” adlı projesiyle dinleyicilerle buluşacak.

Irene Kurka, soprano
Ulrich Mertin, viyola
Özcan Ulucan, keman
Gökhan Bağcı, viyolonsel
Müge Hendekli, piyano

Biletler Biletix’te...