Haberler & Duyurular

Yaşar Kemal / Çukurova Fotoğrafları sergisi

21.02.2019

Yapı Kredi’nin 75. yılı için düzenlenen “Lütfi Özgünaydın – Yaşar Kemal / Çukurova Fotoğrafları” sergisi Yapı Kredi bomontiada’da açıldı.

“Lütfi Özgünaydın - Yaşar Kemal / Çukurova Fotoğrafları” başlığını taşıyan sergi, 25 Nisan 2019’a kadar Yapı Kredi bomontiada ALT’ta gezilebilecek.

Lütfi Özgünaydın, Yaşar Kemal’in sağlığında onun Çukurova’sını, edebiyatının kadim topraklarını, anıtsal Anavarza kalesini, bereketli pamuk tarlalarını, koyun sürülerini, örgülü saçları, kınalı avuçları, sac ekmeğini, toprak çapalayan kadınları, kıl çadırları çekti. Hemite (Gökçedam) köyünde Yaşar Kemal’in çocukluk arkadaşlarını, onların hayranlıklarını, gururlarını yakından gördü. Nergis kokulu yelleri, kavak boyu kamışları, sürmeli cerenleri, yavuz atları, bataklıkları, bükleri, yaylaları ve düzleriyle Çukurova’dan 2000’den fazla fotoğrafla döndü. “Yaşar Kemal / Çukurova Fotoğrafları” sergisi, bu fotoğraflardan yapılan bir seçkiyi sunuyor. Buğday tarlasını andıran bir tasarıma sahip olan sergi, ziyaretçiye tıpkı buğday başaklarının arasında dolaşır gibi fotoğrafların arasında dolaşma fırsatını veriyor. Sergiyi gezerken, Çukurova’nın rüzgârını yüzünüzde, usta yazarın sözlerini kulaklarınızda duyacaksınız.

Sergi, Pazartesi hariç her gün gezilebilir.

Yapı Kredi bomontiada ALT
Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sokak
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1
Şişli/İstanbul

PAYLAŞ